ICE CREtea

Κατηγορία: Δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 10 Απρίλιος 2017

Το ρόδι δίνει δύναμη,
το μέλι τη ζωντάνια
και η μαλοτήρα δίπλα τους
δίνει μια γεύση σπάνια.

Η εικονική επιχείρηση του τομέα Οικονομίας & Διοίκησης του ΕΠΑΛ Βρυσών,Ν.Χανίων, έφτιαξε το ICE CREtea. Κρύο ρόφημα μαλοτήρας με χυμό ροδιού και μέλι!!!Ένα καινοτόμο, φυσικό και τοπικό προϊόν με 100% γεύση κρήτης.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν στην εμπορική μαθητική έκθεση η οποία πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα, στα πλαίσια του προγράμματος «Εικονικής Επιχείρησης» που διοργανώνει το ΣΕΝ/JA Greece (Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων / Junior Achievement ) Greece και διακρίθηκαν στον εμπορικό μαθητικό διαγωνισμό, μεταξύ 83 εικονικών επιχειρήσεων από σχολεία όλης της Ελλάδας, κερδίζοντας τον Έπαινο Καλύτερης Επιχείρησης Αξιοποίησης Ελληνικών Προϊόντων. ( Η σχετική είδηση σε τοπικά ΜΜΕ ).

Η σελίδα μας στο FBΔείτε τη σελίδα του ICE CREtea στο Facebook με φωτογραφίες απ' την παρουσία μας στην έκθεση, πληροφορίες για το προϊόν και άλλο ενδιαφέρον υλικό.

Δείτε ένα σύντομο βίντεο με τα στάδια της δημιουργίας του ICE CREtea.

Πρόσφατα το ICE CREtea φιλοξενήθηκε από την εκπομπή "Ανδριανή Made with love" της τηλεόρασης Κρήτη TV.